* VERNOSTNÝ ZĽAVOVÝ SYSTÉM * Vytvorte si u nás účet a pravidelnými nákupmi získajte lepšie ceny. Čím viac u nás nakupujete, tým väčšiu zľavu máte.
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
po-pia: 8.00 - 16.00
0 ks
za 0,00 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.

www.jtf.sk

www.odhrncaposparadlo.sk

www.4toilet.sk

JTF partnership s.r.o.

tel: +421 908 700 612
napíšte nám

 

 1. Úvod
 2. O ZDRAVÍ
O ZDRAVÍ

O ZDRAVÍ

Každý váš nádych …môže byť nebezpečný alebo zdraviu prospešný zážitok!

Mali by sme venovať pozornosť tomu, aký vzduch dýchame. Alebo skôr: mali by sme mať strach zo vzduchu, ktorý dýchame!

Prístroje Therapy Air efektívne bojujú proti znečisteniu vzduchu vo vnútri miestností


V súčasnom svete nie je problémom, ktorý ohrozuje naše životy, len vzduch, ktorý dýchame vonku na uliciach miest, ale stal sa ním tiež vzduch v našich domácnostiach aj v zamestnaní – teda v miestach, v ktorých by sme sa mali cítiť bezpečne. Ak sa pozrieme na fakty vrátane vedeckých výskumov, je bohužiaľ zrejmé, že na ulici ani doma už nie je bezpečné žiť alebo pracovať! Čo môžeme robiť? Nemôžeme sa jednoducho presťahovať na inú planétu. Žijeme tu na Zemi, a tá má bohužiaľ stále menej priaznivé podmienky pre život. Je potrebné aby sme niečo urobili – pre Zem, aj pre naše rodiny.

Výskum poukazuje na to, že každý rok umierajú v súvislosti s problémami spôsobenými účinkami škodlivých látok v ovzduší milióny ľudí. Tieto škodliviny sa stále vo väčšom množstve vyskytujú aj v našich domovoch, keď sa pozeráme na televíziu, v kuchyni, v spálni, kúpelni – skrátka všade – a vzduch je znečistený a pre dýchanie nebezpečný! Je potrebné podniknúť kroky, ktorými ochránime nielen seba, ale tiež svoje rodiny, deti, svoje životy a šťastie. Musíme niečo urobiť, aby sme sa nestali jednými z miliónov tých, ktorí každoročne umierajú!
My v spoločnosti Zepter veríme, že väčšina ľudí o týchto faktoch súvisiacich so znečistením vzduchu a následnými zdravotnými problémami ani nevie. V tomto dokumente sa budeme niekoľkými týmito problémami krátko zaoberať. Pravda môže byť bolestivá, ale čítajte, prosím, až do konca. Na to, aby sme uchránili seba samých a svoje rodiny, je dôležité poznať svojho nepriateľa.
Pravdepodobne najväčším problémom tohto ohrozenia je, že ani nevieme o jeho existencii! Jednoducho si pomyslíme: „To sa mne nemôže stať!“ Suchý kašeľ v zime, slziace oči a zahlienenie – to všetko je možné vysvetliť aj inak. Mnohé z týchto príznakov pripisujeme nachladnutiu, chrípke a iným chorobám, a často oprávnene. Keď ale zistíme, že skutočne dýchame jedovatý vzduch, býva už príliš neskoro. Poškodenie je nezvratné a naše telo oslabené a choré.

Musíme podniknúť preventívne kroky, aby sme sa vyhli zdravotným problémom spôsobeným znečistením vo vlastnej domácnosti!
Systémy čistenia vzduchu Therapy Air od spoločnosti Zepter ponúkajú riešenie. Prístroje Therapy Air efektívne bojujú proti znečisteniu vzduchu vo vnútri miestností a poskytujú tým nám aj našim blízkym šancu voľne dýchať!

Teraz, keď máme možnosť sa chrániť, bolo by od nás nezodpovedné NEUROBIŤ kroky k prevenci chorôb spôsobených znečistením vzduchu vo vnútri miestnosti – nielen pre naše zdravie, ale tiež pre zdravie našich detí. Predovšetkým detí, pretože ich mladé pľúca a telesná konštitúcia sú na nebezpečenstvo pochádzajúce zo znečisteného ovzdušia ešte oveľa citlivejšie.

Neustály nárast ochorení dýchacích ciest, ako sú alergie, astma, a dokonca rakovina, ku ktorým dochádza aj napriek značnému pokroku lekárskej techniky, naznačuje, že príčinu rastúceho počtu týchto problémov je treba hľadať inde. Je teda len náhoda, že kvalita vzduchu sa rovnakým tempom znižuje? Rozhodne nie. Stali sa z nás obete nášho znečisteného prostredia. Nemusíme nimi však byť!

Prúdy prachu

Podobne ako v oceáne existuje aj v atmosfére mnoho prúdov. Tieto prúdy môžu prenášať prach a znečistenie z jedného miesta kamkoľvek inam vo svete. Saharský piesok sa vo veľkom množstve nachádza v Karibiku, a bol dokonca nájdený aj v škandinávskom snehu! Jedná sa o bežné prirodzené procesy v atmosfére. Rovnaké vzdušné prúdy môžu ale tiež prenášať aj škodliviny, za ktorých vznikom stojí človek. Skutočnosť, že žijete na dedine, vás pred jedovatými látkami, ktoré vznikajú v priemyslových oblastiach, neuchráni. Napríklad rádioaktívny spad z Černobyľu zasiahol aj Japonsko!Podobne ako v oceáne existuje aj v atmosfére mnoho prúdov. Tieto prúdy môžu prenášať prach a znečistenie z jedného miesta kamkoľvek inam vo svete.

V našom životnom prostredí sa vyskytuje minimálne 12 chemických látok, ktoré sú označované za extrémne škodlivé pre ľudský organizmus, a pomocou vzdušných prúdov sa tieto látky šíria po celom svete. Z prúdov prachu sa stali prúdy jedovatých látok. Človekom spôsobené znečistenie sa šíri do najvzdialenejších kútov sveta! Zostávajú ešte miesta s čistým, zdravým vzduchom?

Niet úniku!
Znečistené ovzdušie postihuje všetkých bez rozdielu. Nemáme sa kam schovať. Kdekoľvek dýchame, sme neustále obklopení škodlivými a jedovatými látkami. A predovšetkým potom v našich vlastných domovoch!

Úroveň znečistenia vo vnútri miestnosti môže byť 2×, 5× alebo dokonca aj 100krát horšia než kvalita vzduchu vonku!*
S každým nádychom vdychujeme 40 000 až 75 000 častíc prachu.

Jeden gram prachu obsahuje 700 miliónov rôznych zložiek, ktoré spoločne predstavujú veľkú hrozbu pre naše zdravie. Počas vývoja sa náš organizmus boju s prachom prispôsobil, ale v dnešnej dobe má prach úplne iné zloženie a je oveľa škodlivejší. Z týchto dôvodov zaraďuje EPA zlú kvalitu vzduchu vo vnútri miestnosti medzi päť najväčších ekologických rizík, ktoré ohrozujú verejné zdravie!*

 • Znečistenie vzduchu vo vnútri miestnosti môže byť až stokrát vyššia než vonku
 • V miestnostiach trávime 90 % svojho času
 • Pri každom nádychu vdychujeme 40 000 až 75 000 prachových častíc
 • Účinky na zdravie sa môžu dostaviť až po mnohých rokoch
 • (Zdroj: American Lung Association and 3M survey, 2002)

Keď dýchame, pôsobí na nás znečistený vzduch!

Až 90 % všetkého času trávime vo vnútri miestnosti** – to znamená, že v 90 % svojho času dýchame recyklovaný vzduch. Recyklácia vzduchu, hlavne pri bežnom spôsobe vetrania, znamená, že prach, plesne, baktérie, vírusy, cigaretový dym, rôzne chemické látky a iné toxíny sa kumulujú a ich množstvo sa pri recyklácii vzduchu zvyšuje!

Ľudský organizmus nie je prispôsobený na to, aby mohol s takými útokmi na zdravie bojovať!Kdekoľvek dýchame, sme neustále obklopení škodlivými a jedovatými látkami. A predovšetkým potom v našich vlastných domovoch!
Účinok je pomalý a tichý. Skutočnú škodu napáchanú na našom tele nemusíme pociťovať celé roky potom, čo sme boli týmto škodlivým účinkom vystavení! **

** (Zdroj: EPA, 2002)

 

Svoje zdravie by sme mali strážiť ako poklad, a nie sa o neho pripraviť dýchaním!

Stalo sa dýchanie zdraviu škodlivé?
Ako spoznáme, že sme ovplyvňovaní našim prostredím? Aké sú prejavy toho, že naše telo čelí útoku okolitého vzduchu?
Trápila vás niekedy bolesť hlavy alebo podráždený nos či bolesť v krku, ktoré nie a nie prestať? Alergické kožné reakcie? Malátnosť a únava, a to dokonca aj po dobrom nočnom spánku? Tieto príznaky môžeme ľahko prehliadať alebo bagatelizovať. Voľne predajné lieky – napríklad aspirín alebo lieky proti nachladnutiu – ich maskujú a prekrývajú, a tým odvádzajú našu pozornosť od možných príčin!Keď dýchame, pôsobí na nás znečistený vzduch!
 • Úporný kašeľ, podráždenie spojiviek, bolesť hlavy
 • Únava, malátnosť, alergické kožné reakcie, slabosť
 • Astmatický záchvat, časté infekcie horných ciest dýchacích

Ako poznáme, že sme vystavení účinku jedovatých látok?

Pôsobenie rozpúšťadiel, čistiacich prostriedkov, pesticídov a ďalších prchavých organických zlúčenín môže vyvolať zmienené príznaky a navyše tiež žalúdočnú nevoľnosť, krvácanie z nosa a dýchavičnosť.

Ťažké kovy v atmosfére, ako napríklad výpary olova a ortuti, môžu nepriaznivo pôsobiť na tráviaciu sústavu a spôsobovať kŕče a chvenie svalov, slabosť, zmeny osobnosti, stratu sluchu… a tento zoznam samozrejme pokračuje!

Choroby a infekcie pomáhajú šíriť také biologické znečisťujúce látky ako zvieracia srsť a koža, plesne, prachové roztoče. Navyše môžu byť príčinou pocitu úzkosti na hrudi, neustupujúceho kašla a nádchy.

Ochorieť môžeme aj vďaka kachliam, teplometom, ohrievačom a krbom. Tieto zdroje spaľovania môžu vyvolať malátnosť, bolesti hlavy, podráždenie očí, zvýšený výskyt angíny u osôb s koronárnym ochorením srdca a veľa ďalších už zmienených príznakov.
 

Znečistenie vzduchu: miestny alebo globálny problém?

Pozorovanie vykonané organizáciou NASA odhalilo rozpínavé mračná oxidu uhličitého a iných látok znečisťujúcich vzduch, ktoré sa šíria po celom svete.
Na základe tejto informácie uviedol John Gille, vedúci Národného centra atmosferického výskumu v Boulderu, Colorado, že:
„Tieto nové pozorovania dokazujú, že znečistenie vzduchu nie je len miestny problém. Jedná sa o otázku celosvetového významu.“
Americká Agentúra ochrany životného prostredia (EPA) vyhlásila „epidémiu znečisteného vzduchu“. Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) a program OSN na ochranu životného prostredia bojujú proti znečistenému vzduchu. Do tohto boja už boli investované miliardy dolárov, viacmenej kvalita vzduchu sa neustále zhoršuje! Čo to znamená pre nás? Ako môžeme pomôcť sami sebe, aby sme dýchali zdravý vzduch?
 • Globálna epidémia: Znečistenie vzduchu sa šíri po celom svete!Stalo sa dýchanie zdraviu škodlivé?
 • Naše životné prostredie obsahuje škodlivé chemické látky!
 • Miestny problém: Je to vzduch, ktorý dýchame MY!
 

Dych dieťaťa by mal byť dychom života!

Žijete s fajčiarom?
Tabakový dym vo vzduchu či pasívne fajčenie sú škodlivé rovnako ako samotné fajčenie, ak nie dokonca ešte škodlivejšie. Podráždenie spojiviek, dýchavičnosť, chrápanie, zhoršenie chronických ochorení dýchacích ciest, ochorenie srdca a rakovina sú len niektoré riziká spôsobené pasívnym fajčením, hlavne u detí!

Všetky tieto škodlivé látky majú spoločný výsledok – pôsobia dráždivo a pravdepodobne tiež prispievajú k vzniku astmy. Výskumy z USA ukazujú, že počet osôb trpiacich astmou sa každých desať rokov zvyšuje o 50 %!Znečistenie vzduchu: miestny alebo globálny problém?
Astma predstavuje každoročne 14,5 milióna zameškaných dní v práci a 14 miliónov zameškaných dní u školou povinných detí. To znamená miliardy dolárov za náklady na zdravotnú starostlivosť ročne len v samotných Spojených štátoch!* Škodlivé látky a zhoršujúca sa kvalita vzduchu vo vnútri miestností môže byť spúšťacím mechanizmom týchto útokov. A nejedná sa len o astmu, kde sa počet chorých zvyšuje. Množia sa aj prípady alergií a rakoviny, ktoré je možné tiež pričítať zhoršujúcej sa kvalite vzduchu.

Zdroj: MMWR Surveillance for Asthma, March 2002

 

Môže byť budova chorá?

 
 • Nezdravé budovy sú príčinou našich chorôb – až u 20 % z nás každý deň!
 • V dôsledku znečistenia sa počet osôb trpiacich astmou každý rok zvyšuje o 50 %!
 • Astma je každý rok príčinou 14,5 milióna zameškaných dní v práci a 14 miliónov zameškaných dní u školou povinných detí!
 • Kancelárske zariadenie uvoľňuje vysoké množstvo toxických splodín!
S postupom technológií a tým, že staviame novšie a atraktívnejšie budovy, samozrejme s použitím lacnejších materiálov, bola zaznamenaná nová forma choroby.Choroby a infekcie pomáhajú šíriť také biologické znečisťujúce látky ako zvieracia srsť a koža, plesne, prachové roztoče.
Jedná sa o „syndróm chorej budovy“.
Veľké množstvá toxických látok sa uvoľňujú z podláh, kobercov, plastov, ktoré sú potrebné na ich výrobu, z nábytku, lepidiel, farbív, lakov, moderných stavebných materiálov, syntetických látok a mnohých ďalších zdrojov. Odhaduje sa, že až 60% budov v Spojených štátoch je zasiahnutých syndrómom chorej budovy, vrátane samotnej budovy Agentúry ochrany životného prostredia!

Celých 20 % robotníkov tvrdí, že ich pracovný výkon je obmedzovaný príznakmi tohto syndrómu. Jedna pätina pracovnej sily nemôže využívať celý svoj potenciál kvôli zlej kvalite vzduchu v uzavretých priestoroch!
Syndróm chorej budovy spôsobuje úporný kašeľ, podráždenie, bolesti hlavy, únavu, malátnosť, alergické kožné reakcie, slabosť, astmatické podráždenie, infekcie dýchacích ciest …choroby teda nepostihujú budovy, ale OSOBY, ktoré sa v nich nachádzajú!

 

Nekontrolovateľné prostredie v našich domovoch

Nekontrolovateľné prostredie v našich vlastných domovoch.
Veľa vecí, ktoré nám znepríjemňujú život, sa vymyká našej kontrole. Budovy, v ktorých žijeme, sú niekedy staré a plné plesní. Steny sa drolia a prach zo starej farby a omietky sa dostáva do vzduchu.
Možno žijete v budove s mnohými ďalšími rodinami, ktoré si všetky vytvárajú svoje osobité „vône“. Alebo máte veľkú rodinu a všetci žijete pohromade na malom priestore, čo prispieva ku zlému ovzdušiu vo vašom domove. Rôzne pachy môžu ľahko narušiť váš súkromný priestor. Varenie, upratovanie a hygienické návyky ovplyvňujú „atmosféru“ okolo nás.

Naše pracoviská získavajú čím ďalej tým viac medzinárodný charakter. Stretávajú sa tu baktérie a mikróby z celého sveta. Rôzne parfumy a vône sa prelínajú a vytvárajú páchnucu masu.
Inštalačné zariadenie môže byť staré, skladovacie priestory zatuchnuté a susedia vám neustále hádžu odpadky pod okná. Zabudnutá taška so zemiakmi v komore alebo pračka plná starých ponožiek môže naplniť celý byt odporným zápachom!
Nepríjemné pachy nám naznačujú, že niečo nie je v poriadku, ale nie vždy je pre nás možné problém odstrániť.

Zapchať si nos, alebo sa odsťahovať?

Existuje veľa spôsobov, ako sa môžeme s týmito nepríjemnými zápachmi vysporiadať. Väčšina z nich tieto pachy bohužiaľ len maskuje. Tieto prípravky v skutočnosti problém často zhoršujú. Prehlušujú zápachy tým, že do nášho domova vnášajú toxické a škodlivé látky!
Vonné tyčinky zhoršujú bežnú funkciu pľúc, spôsobujú bolesti hlavy a narúšajú náš spánok.V závislosti na zložení môžu dokonca škodiť nášmu zdraviu!

Vonné sviečky sú obľúbené, produkujú však také sadze, ktoré zvyšujú objem prachu, špiny a škodlivých látok vo vzduchu. Navyše môžu produkovať toxické olovo, podľa toho, ako sú vyrobené. Môžu síce krásne voňať, ale kvôli potenciálnym rizikám pre naše zdravie sú nákladné a nebezpečné!Nekontrolovateľné prostredie v našich domovoch.Osviežovače vzduchu v sprejoch problémy doma len maskujú. Keď už je vo vzduchu toľko chemických látok, prečo by sme mali dobrovoľne pridávať ďalšie? Niektoré aerosoly navyše produkujú chemické látky, ktoré prispievajú k poškodeniu už aj tak zlého životného prostredia!
 • „Maskovanie“ chemickými vôňami predstavuje zdravotné riziko!
 • Sadze a dym spôsobujú bolesti hlavy, otupenosť a narúšajú pocit duševnej pohody.
 • Aromatické domáce prípravky a neprirodzené vône môžu narúšať náš spánok.

VÝHODY PRODUKTOV

Systémy čistenia vzduchu Therapy Air prinášajú riešenie

Systémy čistenia vzduchu Therapy Air chránia vaše zdravie a zlepšujú celkovú telesnú aj duševnú pohodu. Systémy Therapy Air pôsobia proti znečisteniu vzduchu vo vnútri miestností a hubia všetky vírusy, baktérie a plesne, ktoré sa bežne vyskytujú v každom prostredí.
 

PRÍNOSY PRODUKTOV

Filtrujte vzduch okolo seba pomocou systémov Therapy Air, nech to nemusí robiť vaše telo!
 • Hubia baktérie, plesne a vírusy obsiahnuté vo vzduchu vo vnútri miestnosti.
 • Neutralizujú nepríjemné pachy.
 • Dodávajú pocit pohody s pomocou prírodnej aromaterapie Swisso Logical.
 • Poskytujú úľavu ľuďom, ktorí trpia alergiami a astmou.

 

U nás môžete platiť cez účet GoPay alebo zaplaťte rýchlo kreditnou kartou.

Najdete nás i na MALL.SK

 

Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk