Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
po-pia: 8.00 - 16.00
0 ks
za 0,00 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
  1. Úvod
  2. BÝVANIE a ZDRAVIE
  3. FILTRÁCIA VODY
  4. Aktívne uhlie Binchio Start

Aktívne uhlie Binchio Start

Binchio filtrácia vody

Binchio tyčinky sú z aktívneho uhlia nazývaného binchotan, čo je filtračné uhlie špičkovej kvality. Binchio je 100% prírodný, cenovo dostupný a flexi... celý popis
8,00 €
6,67 €
bez DPH
Číslo produktu:Binchio start
Kompletné špecifikácie

Binchio tyčinky sú z aktívneho uhlia nazývaného binchotan, čo je filtračné uhlie špičkovej kvality. Binchio je 100% prírodný, cenovo dostupný a flexibilný spôsob filtrácie a mineralizácie domácej vody.

Binchio je uhlím najvyššej kvality. Vďaka náročnému výrobnému postupu obsahuje až 95% uhlíka (bežné filtračné uhlie obsahuje okolo 75% uhlíka). Táto koncentrácia zabezpečuje najvyšší štandard filtrácie vody. Nespôsobuje demineralizáciu vody ako napríklad osmotické filtre. Práve naopak, vodu obohacuje o množstvo kvalitných minerálov.

Chceš najskôr Binchio vyskúšať? Potom je Binchio Start pre teba tou správnou voľbou. Vyskúšaj tento špičkový 100% prírodný filter bez obsahu plastov pre udržateľné filtrovanie domáce vody. Aktívne uhlie Binchio Štart je slávnym japonským Kishu binchotanom tej najvyššej kvality. Tento binchotan sa dováža priamo od japonských remeselníkov z miesta jeho pôvodného vzniku – hôr prefektúry Wakayama (predtým provincia Kishu).

  • materiál: drevené aktívne uhlie binchotan z vetiev japonského dubu Ubamegashi
  • krabička obsahuje 1 tyčinku Kishu binchotanu (dĺžka 10 - 12 cm, priemer 1,5 - 2 cm)
  • náš binchotan má certifikát kvality, pôvodu aj zloženia
  • jedna tyčinka vydrží v priemere 3+ mesiac, jedna tyčinka optimálne filtruje 1 liter vody naraz
  • extrémne ľahký a prenosný, 100% prírodné, má mnoho spôsobov sekundárneho využitia.
  • Žiadny plast. Nulový odpad. Filtruje iba pitnú (kohútikovú) vodu

Ako Binchio používať:

Má sa tyčinka Binchio pred prvým použitím umyť?

Áno. Binchio je z aktívneho uhlia binchotanu, ktoré sa nazýva aj „biele uhlie“ kvôli špecifickému výrobnému procesu. Po rozbalení tento biely prášok jemne zotrite a tyčinku opláchnite od bieleho prachu a drobných nečistôt. Nie je vhodné ho čistiť s pomocou detergentov alebo mydla.

Návod na použitie aktívneho uhlia Binchio: 

1. Opláchnite 

Po rozbalení tyčinku aktívneho uhlia Binchio opláchnite od bieleho prachu a drobných nečistôt. Nie je vhodné ho čistiť pomocou detergentov alebo mydla.

2. Prevarte 

Umiestnite Binchio na desať minút do vriacej vody.

3. Nechajte voľne uschnúť

Po dovarení Binchio nechajte voľne uschnúť. Presne ako vo videu nižšie.

 
4. Vhoďte do nádoby s vodou

Binchio je teraz pripravené na použitie. Jednoducho ho vhoďte do karafy alebo fľaše naplnené vodou a nechajte pôsobiť. Čím dlhšie, tým lepšie.

5. Proces aktivácie opakujte

Raz za dva týždne proces čistenia vo vriacej vode opakujte. Tým sa Binchio "nabije" a stane sa opäť aktívnym.

6. Používajte dlhodobo

Celková životnosť Binchio je štyri mesiace. Potom pre neho môžete nájsť druhotné využitie.


FAQ:

Môžem použiť tyčinku Binchio na čistenie ochutenej vody (džúsu alebo čaju)?

Nie. Uhlie Binchio by sa nemalo vkladať do ochutených vôd, napríklad vôd ochutených ovocnými sirupy alebo ovocnými príchuťami, ani do čajov. Na druhej strane voda prefiltrovaná tyčinkou Binchio je ideálna pre varenie čaju. 

Ako mám tyčinku Binchio používať?

Do karafy jednoducho umiestnite uhlie a napustite pitnú vodu z kohútika. Ideálne je, keď necháte vodu v karafe niekoľko hodín, avšak rozdiel v chuti vody spoznáte už po hodine. Vedci odporúčajú filtrovať vodu binchotanom 120 minút.

Ako dlho tyčinka Binchio vydrží?

Ak budete karafu s uhlím napĺňať každý deň vodou, potom vám uhlie vydrží 3 až 4 mesiace. Približne každé 2 týždne je vhodné tyčinku „nabiť“ a opätovne využiť. Ako? Uhlie vložte na chvíľu do vriacej vody a potom nechajte osušiť. Následne ho môžete ďalšie 2 týždne užívať (celková životnosť uhlia sú štyri mesiace).

Je prehltnutie časti aktívneho uhlia Binchio nebezpečné?

Nie. Vo vode môžete príležitostne uvidieť maličké pevné častice z uhlia. Ich prehltnutie ale nie je nijako nebezpečné. Obdobné druhy uhlia sa používajú aj ako lieky, napr. proti hnačke alebo pre úpravu trávenia.


Výhody a vlastnosti:

Čistí vodu

Binchio uhlie absorbuje z vody chlór, chemikálie, drobné nečistoty a tiež ťažké kovy. Vytvára príjemnú a vyváženú chuť vody. Aktívne uhlie Binchio premení chuť vašej kohútikovej vody natoľko, že pokojne znesie porovnanie napríklad s vodou Evian.

Je prenosné

Aktívne filtračné uhlie Binchio nie je viazané na jedno miesto ako iné filtre vody. Jednoducho ho vhodíte do nádoby s vodou alebo fľaše.

Je cenovo dostupné

Jedna tyčinka aktívneho uhlia Binchio vydrží v priemere 3 až 4 mesiace. S ročným balením Binchio 365 teda filtrujete vodu za 8 centov denne. Oproti klasickým “plastovým filtrom” vody či drahým zariadením fungujúcim na báze reverznej osmózy je Binchio aktívne uhlie jednoznačne lacnejšou a samozrejme ekologickejšou alternatívou.

Mineralizuje

Oproti zariadením fungujúcim na báze reverznej osmózy uhlie Binchio nespôsobuje demineralizáciu vody. Naopak, pozvoľna vypúšťa do vody rôzne užitočné minerály ako horčík alebo draslík, čím vodu obohacuje a dodáva jej skvelú chuť.

Eliminuje elektrosmog

Aktívne uhlie Binchio vytvára okolo seba “dobrú energiu” tým, že uvoľňuje do okolia záporné ióny, teda častice, ktoré obsahujú záporný elektrický náboj.

Dlho vydrží

Jedna tyčinka aktívneho uhlia Binchio vydrží priemerne 4 mesiace. S ročným balením Binchio 365 teda máte postarané o kvalitnú a prírodnú filtráciu vody na celý rok.

Pohlcuje pachy

Uhlie Binchio je možné využívať aj ako prírodný pohlcovač vlhka a pachu. Môžete ho umiestniť napríklad cez noc do tenisiek alebo zásuvky na skladovanie potravín so silnejšou arómou.

Nevytvára odpad

Aktívne uhlie je jediným filtrom na čistenie a mineralizáciu vody, ktorý nemá žiadne plastové časti a nevytvára žiadny odpad.

Má bohaté druhotné využitie

Ani po štyroch mesiacoch užívania uhlie Binchio nemusíte vyhadzovať. Hravo pre neho nájdete sekundárne využitie. Môžete ho priložiť k izbovým rastlinám, aby dodával pôde v kvetináči živiny.


Tajomstvo binchotanu

Ako sa binchotan vyrába a prečo je tak výnimočný?

Pred viac ako 300 rokmi, počas obdobia japonských dejín Edo, sa japonským výrobcom uhlia z provincie Kishu (dnešná prefektúra Wakayama) podarilo zdokonaliť svoje výrobné techniky natoľko, že vzniklo uhlie výnimočnej čistoty a kvality. Uhlie bolo vyrábané z dubov Ubame pochádzajúcich zo zalesnených údolí Kishu. Drevené odrezky (celé stromy údajne na tento účel nikdy neboli vyrúbavané) boli umiestňované do veľkých pecí v skalných dutinách.

Po generácie bola výroba uhlia binchotan prísne strážená

Netrvalo dlho, než Japonci objavili, že toto uhlie oplýva výnimočnými kvalitami. Po generácie bola výroba uhlia binchotan prísne strážená ako tajomstvo remeselníkov z Kishu. Nakoniec bolo ale tajomstvo vyzradené učňom, ktorý odišiel na japonský ostrov Shikoku, a odtiaľ sa rozšírilo do celého Japonska.

Až do 20. storočia sa binchotan považoval za nevysvetliteľne “zázračný” a jeho používanie bolo súčasťou “ľudovej múdrosti”. Neskôr, s príchodom mikroskopov a modernej chémie, boli jeho vlastnosti a účinky vedecky zdokumentované.

Výrobná procedúra je remeselne náročná a trvá 10 dní

Uhlie binchotan sa vyrába z pomaly rastúcej japonskej odrody duba menom Ubame (Quercus phillyreoides). Vetvy ubamského dubu sú pevne zviazané do stohov a umiestnené do pece tesne vedľa seba. Následne prebieha ich pomalé zahrievanie s minimálnym prísunom kyslíka do pece.

Posledná fáza výroby je úplne špecifická pre uhlie binchotan. Dochádza k prudkému prísunu kyslíka a rozžeraveniu uhlia na teplotu 1000 stupňov Celzia. Pre porovnanie – bežné uhlie sa vyrába pri teplotách 500 stupňov Celzia. K vytiahnutiu rozžeravených stohov z pece musí dôjsť v príhodný okamih – ani príliš skoro, ani príliš neskoro, aby nedošlo k rozpadu uhlia na prach.

Po vytiahnutí sa stohy zasypú popolom a pieskom a pomaly vychladnú. V dôsledku tohto postupu je Binchotan pokrytý jemným bielym popraškom a zvykne sa označovať ako “biele uhlie” (white charcoal). Táto výrobná procedúra je remeselne náročná a trvá 10 dní. V žiadnom prípade nejde o “pásovú” výrobu. Jedna výrobná šarža neobsahuje viac ako 600 kg Binchotanu. Výsledkom je ale vznik uhlia najvyššej kvality – s obsahom uhlíka 95-99% hmoty a extrémne členitou štruktúrou mikropórov.
 
<
Tovar zaradený v kategóriách

 

U nás môžete platiť cez účet GoPay alebo zaplaťte rýchlo kreditnou kartou.

Najdete nás i na MALL.SK

 

Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk
Spracovanie osobných údajov môžete ovplyvniť úpravou svojich preferencií ochrany súkromia.